brattvaag

brattvaag

KIM JEST RENIFEROWA?

Mieszkam na wyspie. Bywa, że woda leje się z nieba, deszcz pada poziomo, a wiatr chce urwać głowę. Ale gdy wyjdzie słońce, woda w fiordzie zaczyna mienić się kolorami, czas staje w miejscu. Tu w pełni czuję, że JESTEM. W Norwegii bywałam wcześniej jako turystka, od jesieni 2011 tu jest mój dom.

Na blogu piszę o godnych odwiedzenia zakątkach Norwegii - także tych mniej znanych. Blog to także skrawki naszego emigracyjnego życia. To zapiski przede wszystkim dla naszych dzieci. Ale nie tylko.

Zapraszam!

Reniferowa

poniedziałek, 4 czerwca 2012

(83) Europas lysende stjarne, czyli Lśniąca gwiazda Europy

Niewiele pisze się w norweskiej prasie o Polsce i Polakach. Tym bardziej cieszy dzisiejszy artykuł w jednym z największych norweskich dzienników Aftenposten.
Tytuł mówi sam za siebie: Europas lysende stjarne, czyli Lśniąca gwiazda Europy. Tekst w bardzo korzytnym świetle przedstawia nasz kraj: dynamiczny rozwój mimo toczącego Europę kryzysu i mimo spustoszenia poczynionego w czasach komuny. Tekst jest wyważony - autorka Ingrid Brekke pisze też o problemach, z jakimi się zmagamy. Najpoważniejszy to wysokie bezrobocie, zwłaszcza wśród młodych. Mimo to tekst ma niezwykle pozytywny wydźwięk.

Teraz trzymamy kciuki, żeby EURO 2012 przebiegło w spokoju i zgodnie z planem. Będziemy stąd kibicować nie tylko naszym piłkarzom, ale wszystkim zaangażowanym w organizację mistrzostw.
Niech nic nie zepsuje tego pierwszego, jakże korzystnego, wrażenia!


Europas lysende stjarne przeczytasz TUTAJ.


Pozdrawiam, ha det bra!
Reniferowa

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz