brattvaag

brattvaag

KIM JEST RENIFEROWA?

Mieszkam na wyspie. Bywa, że woda leje się z nieba, deszcz pada poziomo, a wiatr chce urwać głowę. Ale gdy wyjdzie słońce, woda w fiordzie zaczyna mienić się kolorami, czas staje w miejscu. Tu w pełni czuję, że JESTEM. W Norwegii bywałam wcześniej jako turystka, od jesieni 2011 tu jest mój dom.

Na blogu piszę o godnych odwiedzenia zakątkach Norwegii - także tych mniej znanych. Blog to także skrawki naszego emigracyjnego życia. To zapiski przede wszystkim dla naszych dzieci. Ale nie tylko.

Zapraszam!

Reniferowa

sobota, 1 grudnia 2012

(117) Julestjarnen på Sukkertoppen - gwiazda, co nam w okna zagląda

Źródło zdjęcia: http://www.smp.no/nyheter/alesundogomland/article6752367.ece

Dziś, w przeddzień rozpoczęcia adwentu, zapalono wysoką na ponad 11 metrów gwiazdę, która stoi w połowie drogi na Sukkertoppen.

Najpierw usłyszeliśmy coś jakby przytłumione strzały. Po chwili fajerwerkowe błyski rozświetliły niebo. Tak mieszkańcy Ålesundu uświetnili chwilę zapalenia gwiazdy. Dzielą nas od niej szerokie na ponad dwa kilometry wody fiordu. Ale widzimy ją doskonale z naszych okien. Nawet nie trzeba wstawać z sofy.

Od dziś, bez względu na aurę, będzie nam zaglądać w okna gwiazda. Nawet jak niebo odwoła nocny spektakl i spowiją je chmury. A od jutra w domach zapłoną adwentowe świeczniki. Rok od poprzednich świąt przeleciał jak szalony.
I tak bardzo chce się jeszcze być, być, być.

Pozdrawiam, ha det bra!
Reniferowa

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz