brattvaag

brattvaag

KIM JEST RENIFEROWA?

Mieszkam na wyspie. Bywa, że woda leje się z nieba, deszcz pada poziomo, a wiatr chce urwać głowę. Ale gdy wyjdzie słońce, woda w fiordzie zaczyna mienić się kolorami, czas staje w miejscu. Tu w pełni czuję, że JESTEM. W Norwegii bywałam wcześniej jako turystka, od jesieni 2011 tu jest mój dom.

Na blogu piszę o godnych odwiedzenia zakątkach Norwegii - także tych mniej znanych. Blog to także skrawki naszego emigracyjnego życia. To zapiski przede wszystkim dla naszych dzieci. Ale nie tylko.

Zapraszam!

Reniferowa

piątek, 7 czerwca 2013

(162) Rozśpiewane Ålesund - Landsfestival for kor 2013

Od czwartku trwa Landsfestival for kor i Ålesund. Miasto zdobyła barwami i śmiechem rozśpiewana gromada chórzystów z całego kraju - ponad tysiąc uczestników zjechało do Ålesund. Jutro, w sobotę nasz chór czyli Ålesund Internasjonale Kor wystąpi dwukrotnie.
Około 15:00 będziemy śpiewać na scenie pod gołym niebem na Sant Olavs plass. Wykonamy razem z The Brazz Brothers utwór inspirowany afrykańskimi rytmami - Kongolela.
O 16:30 rozpoczyna się festiwalowy koncert w Parken Kulturhus. Zaśpiewamy tam jako ostatni chór.

Przygoda ze śpiewaniem nie kończy się na festiwalu. Po wakacyjnej przerwie wracamy do prób. Jeśli lubisz śpiewać, być może nasz chór to coś dla Ciebie?

***

Duża koperta z wynikiem pisemnego Bergenstestu dotarła. Dziękuję Wam za ciepłe słowa:)


Pozdrawiam, ha det bra!
Reniferowa

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz