brattvaag

brattvaag

KIM JEST RENIFEROWA?

Mieszkam na wyspie. Bywa, że woda leje się z nieba, deszcz pada poziomo, a wiatr chce urwać głowę. Ale gdy wyjdzie słońce, woda w fiordzie zaczyna mienić się kolorami, czas staje w miejscu. Tu w pełni czuję, że JESTEM. W Norwegii bywałam wcześniej jako turystka, od jesieni 2011 tu jest mój dom.

Na blogu piszę o godnych odwiedzenia zakątkach Norwegii - także tych mniej znanych. Blog to także skrawki naszego emigracyjnego życia. To zapiski przede wszystkim dla naszych dzieci. Ale nie tylko.

Zapraszam!

Reniferowa

czwartek, 16 lipca 2015

(206) Serce rośnie! STS Fryderyk Chopin zwycięzcą regat!


Poczuliśmy dziś, co to radość wygranej, co to wspólne świętowanie, co to młodzieńczy entuzjazm, który udziela się każdemu bez względu na wiek. Nasz żaglowiec Fryderyk Chopin zwycięzcą etapu regat z Belfastu do Ålesund! Wczoraj miasto tonęło w strugach deszczu, dziś skąpane w słońcu. Jakby aura chciała dodać splendoru radosnej chwili wręczania pucharów. Plac przy ålesundskim ratuszu zapełniony po brzegi. Feeria barw i dźwięków. Po kilku chwilach zaciera się granica między nimi - bohaterami tego spektaklu i nami - publicznością. Stałam tuż za naszymi Szopenowcami i udało mi się uwiecznić na zdjęciach wędrówkę pucharu z rąk do rąk. To były emocje! Dawno się tak nie wzruszyłam.
Dziękujemy i gratulujemy!
Uroczystość wręczenia pucharów poprzedziła parada. Załogi wszystkich statków uczestniczących w Tall Ships Races przeszły w barwnym pochodzie ulicami miasta witane przez tłumy. Jakaś dobra energia płynęła z tego otaczającego nas tłumu. Piękne, że można tak oderwać się od codzienności, dać ponieść wspólnemu nastrojowi.
Zrobiliśmy dziś mnóstwo zdjęć. Czegoś takiego już chyba nie doświadczymy. A jeśli tak, to pewnie nie w najbliższej przyszłości. Szkoda, że Was, Kochani, nie było z nami.


***

I na koniec zdjęcia opublikowane w smp.no. Ich autorem jest Morten Hjertø

W drodze po odbiór pucharu


Pozdrawiam, ha det bra!
Reniferowa

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz