brattvaag

brattvaag

KIM JEST RENIFEROWA?

Mieszkam na wyspie. Bywa, że woda leje się z nieba, deszcz pada poziomo, a wiatr chce urwać głowę. Ale gdy wyjdzie słońce, woda w fiordzie zaczyna mienić się kolorami, czas staje w miejscu. Tu w pełni czuję, że JESTEM. W Norwegii bywałam wcześniej jako turystka, od jesieni 2011 tu jest mój dom.

Na blogu piszę o godnych odwiedzenia zakątkach Norwegii - także tych mniej znanych. Blog to także skrawki naszego emigracyjnego życia. To zapiski przede wszystkim dla naszych dzieci. Ale nie tylko.

Zapraszam!

Reniferowa

czwartek, 7 lipca 2016

(219) Skodjebruene czyli mosty w Skodje


Dziś kolejna wycieczka w ramach akcji STIKK UT! Tym razem Skodjebruene czyli mosty w Skodje.

Mosty w Skodje do niedawna były częścią drogi wojewódzkiej nr 661. Budowano je w latach 1911-1919, a oficjalnie otwarto w roku 1922. Były owocem niezwykle nowoczesnego jak na tamte czasy projektu. Jako materiału użyto ręcznie obrabianego kamienia. Taka metoda miała zdaniem budowniczych ułatwić późniejszą konserwację. Mosty były częścią fylkesveg 661 aż do roku 2004, kiedy to nastąpiło otwarcie położonego równolegle mostu Straumsbrua. Od tego czasu stanowią piękną pamiątkę minionej epoki.

Często odwiedzamy ten urokliwy zakątek. Jest to jedno z naszych ulubionych miejsc do wędkowania. To tutaj nasz M. wyciągnął z fiordu trzydzieści cztery makrele pod rząd. To tutaj moja siostra po raz pierwszy w życiu cieszyła się własnoręcznie złowionym dorszem. I choć nie zawsze łowy są tak imponujące, a czasem kończą się tylko na dobrych chęciach, to wracamy i wracamy na (i pod) te cudne mosty.Mosty w Skodje uwielbiam! A gdybym kiedyś miała wylądować pod mostem, to tylko pod jednym z tych w Skodje!

Pozdrawiam, ha det bra!
Reniferowa

3 komentarze:

  1. Mosty rzeczywiście cudne! Pozdrawiam serdecznie!

    OdpowiedzUsuń
  2. a na jakiej wyspie mieszkasz ?;)

    OdpowiedzUsuń