brattvaag

brattvaag

KIM JEST RENIFEROWA?

Mieszkam na wyspie. Bywa, że woda leje się z nieba, deszcz pada poziomo, a wiatr chce urwać głowę. Ale gdy wyjdzie słońce, woda w fiordzie zaczyna mienić się kolorami, czas staje w miejscu. Tu w pełni czuję, że JESTEM. W Norwegii bywałam wcześniej jako turystka, od jesieni 2011 tu jest mój dom.

Na blogu piszę o godnych odwiedzenia zakątkach Norwegii - także tych mniej znanych. Blog to także skrawki naszego emigracyjnego życia. To zapiski przede wszystkim dla naszych dzieci. Ale nie tylko.

Zapraszam!

Reniferowa

sobota, 13 maja 2017

(245) Nad MausavatnetDziś nasza dziesiąta wspólna trasa w ramach tegorocznej akcji Stikk ut! Pojechaliśmy do gminy Sula i tam przeszlismy wokół jeziora Mausavatnet. Dobrze przygotowane ścieżki, można po drodze przysiąść na jednej z wielu ławek i podziwiać budzącą się do życia naturę. Jeszcze piękniej będzie tu, gdy wszystkie drzewa pokryją sie zielenią. Mnie w pamięci zapadnie szczególnie jedno miejsce leżące na tej urokliwej trasie: Barnebokskogen, czyli Las Bajek dla Dzieci. Tak naprawdę to nie las, tylko uroczy zakątek nad jeziorem. Wśród drzew drewniany stół, ławki i kaseta wielkości nieco większej pocztowej skrzynki. W tej skrzynce znajdziesz zbiór książek dla dzieci. Można je wziąć ze sobą do domu. Po przeczytaniu włożysz je z powrotem na miejsce i odnotujesz swoje wypożyczenie w zeszycie znajdującym sie w skrzynce.
My nic nie wypożyczylimy, ale nad Mausavatnet wracać będziemy z pewnością.

Mausavatnet, mapa: www.stikkut.no


Pozdrawiam, ha det bra!
Reniferowa

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz