brattvaag

brattvaag

KIM JEST RENIFEROWA?

Mieszkam na wyspie. Bywa, że woda leje się z nieba, deszcz pada poziomo, a wiatr chce urwać głowę. Ale gdy wyjdzie słońce, woda w fiordzie zaczyna mienić się kolorami, czas staje w miejscu. Tu w pełni czuję, że JESTEM. W Norwegii bywałam wcześniej jako turystka, od jesieni 2011 tu jest mój dom.

Na blogu piszę o godnych odwiedzenia zakątkach Norwegii - także tych mniej znanych. Blog to także skrawki naszego emigracyjnego życia. To zapiski przede wszystkim dla naszych dzieci. Ale nie tylko.

Zapraszam!

Reniferowa

niedziela, 14 maja 2017

(246) W górę ku StigenPojechaliśmy dziś do Skodje kommune, czyli gminy Skodje. Przeszliśmy dwie trasy. Krótsza, mniej wymagająca biegnie z Ånareset do Storegrinda. Najwyższym punktem trasy jest Stigen, leżący 160 m n.p.m. Droga prowadzi łagodnie pod górę z nielicznymi bardziej stromymi podejściami. Chwilami mżyło. Wśród mnóstwa głównie iglastych drzew czułam, jak z każdym oddechem inhaluję zbawienne dla ciała substancje. Podobno samo tylko przebywanie wśród drzew działa wzmacniająco na organizm. Po drodze mnóstwo jagodników, wsprost zatrzęsienie. Gdy przyjedziemy tu latem, napełnimy jagodami opróznione z prowiantu plastikowe pojemniki. I tak wspomnieniem po wycieczce będzie placek z jagodami.

Wyprawa na Stigen to nasza jedenasta wspólna trasa w ramach akcji Stikk ut!
Przeszliśmy dziś dwie trasy. O drugim, nieco bardziej wymagającym podejściu, czyli o Støråkfjellet będzie następny wpis.


Pozdrawiam, ha det bra!
Reniferowa

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz