brattvaag

brattvaag

KIM JEST RENIFEROWA?

Mieszkam na wyspie. Bywa, że woda leje się z nieba, deszcz pada poziomo, a wiatr chce urwać głowę. Ale gdy wyjdzie słońce, woda w fiordzie zaczyna mienić się kolorami, czas staje w miejscu. Tu w pełni czuję, że JESTEM. W Norwegii bywałam wcześniej jako turystka, od jesieni 2011 tu jest mój dom.

Na blogu piszę o godnych odwiedzenia zakątkach Norwegii - także tych mniej znanych. Blog to także skrawki naszego emigracyjnego życia. To zapiski przede wszystkim dla naszych dzieci. Ale nie tylko.

Zapraszam!

Reniferowa

sobota, 3 czerwca 2017

(255) Wycieczka do Spjelkavika - Lillevatnet, Kanalen i SpjelkavikaPojechalismy dziś do Spjelkavik. Najpierw przeszliśmy trasę wokół kanału (Kanalen i Spjelkavik), a potem wokół jeziora Lillevatnet.
Pierwsza wycieczka okazała się niewypałem. I to juz jest eufemizm. O gustach się nie dyskutuje, więc powiem krótko: nad kanał w Spjelkavik raczej nie wrócimy. W trakcie spaceru spotkaliśmy osoby uprawiające jogging i spacerujące z psami. Pewnie one mają inna opinię o tym miejscu.

Za to pięknie położone wśród drzew jezioro Lillevatnet to miejce godne polecenia, zwłaszcza tym, którzy lubią spokojne spacery po płaskim terenie. Po drodze sporo ławek. Mozna przysiąść i obserwować ptaki, których tu naprawdę sporo. Moją uwagę zwróciło przedszkole położone nieopodal jeziora. Wyobrażam sobie, jak mozna wykorzystać takie usytuowanie w naturze ku uciesze dzieci i dorosłych. Przy trasie znajduje się również park z wieloma przyrządami treningowymi. W 2011 roku trasa wokół Lillevatnet zajęła trzecie miejsce w Møre og Romsdal na najlepiej zaprojektowany szlak turystyczny położony na obszarze wodno-lądowym.
Warto przyjechać nad Lillevatnet.

A na koniec kilka zdjęć ze spaceru wzdłuż kanału w Spjelkavice.
Przeszliśmy dzisiaj 19. i 20. trasę w ramach Stikk ut!

***

Usciski dla tych, co w drodze do Honolulu utknęli w Los Angeles i dla pewniej dziewczyny z Chicago:)

Pozdrawiam, ha det bra!
Reniferowa

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz