brattvaag

brattvaag

KIM JEST RENIFEROWA?

Mieszkam na wyspie. Bywa, że woda leje się z nieba, deszcz pada poziomo, a wiatr chce urwać głowę. Ale gdy wyjdzie słońce, woda w fiordzie zaczyna mienić się kolorami, czas staje w miejscu. Tu w pełni czuję, że JESTEM. W Norwegii bywałam wcześniej jako turystka, od jesieni 2011 tu jest mój dom.

Na blogu piszę o godnych odwiedzenia zakątkach Norwegii - także tych mniej znanych. Blog to także skrawki naszego emigracyjnego życia. To zapiski przede wszystkim dla naszych dzieci. Ale nie tylko.

Zapraszam!

Reniferowa

środa, 20 grudnia 2017

(273) Przedsmak świąt

Przyjechała dziś do nas T. Co roku piecze bożonarodzeniowe chlebki i rozwozi je przyjaciołom i znajomym. Wiem, że ma tyle spraw na głowie, jednak co roku myśli o obdarowaniu innych. To taki ciepły, pachnący przedsmak świąt.

Dobrych świąt, kochana T!
God jul, kjære T!

Dobrych świąt Wam, którzy tu zaglądacie!

Reniferowa

5 komentarzy:

 1. A ja wszystko odwlekam na jutro, na potem. Obcym dzieciom dogadzam, swoje besztam. Nie mam czasu, wymawiając się brakiem czasu. A czas leci i ucieka...i kiedyś mnie rozliczy...
  God Jul!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie bądź taka surowa dla siebie, Ewelinko. Gdy dzieci same zostaną rodzicami, zrozumieją, że takie trudniejsze chwile zdarzają się wszystkim rodzicom. Bo życie nas czasem nie rozpieszcza, niestety.
   Gud jul!

   Usuń
  2. God jul oczywiście miało być:)

   Usuń
 2. I od nas życzenia zdrowych i spokojnych świąt
  Jacek z rodziną z sąsiedniej wyspy

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękujemy serdecznie! Życzymy Wam spokojnych, bezwietrznych (hehe) i bezdeszczowych (hehe) świąt. Wielu wzruszeń przy wigilijnym stole, a w nadchodzącym roku przede wszystkim zdrowia, bo jak ono jest, to reszta na pewno się uda.
  God jul!
  Renifer i Reniferowa

  OdpowiedzUsuń