brattvaag

brattvaag

KIM JEST RENIFEROWA?

Mieszkam na wyspie. Bywa, że woda leje się z nieba, deszcz pada poziomo, a wiatr chce urwać głowę. Ale gdy wyjdzie słońce, woda w fiordzie zaczyna mienić się kolorami, czas staje w miejscu. Tu w pełni czuję, że JESTEM. W Norwegii bywałam wcześniej jako turystka, od jesieni 2011 tu jest mój dom.

Na blogu piszę o godnych odwiedzenia zakątkach Norwegii - także tych mniej znanych. Blog to także skrawki naszego emigracyjnego życia. To zapiski przede wszystkim dla naszych dzieci. Ale nie tylko.

Zapraszam!

Reniferowa

niedziela, 19 marca 2017

(229) Słodko nad fiordem


Pewna Norweżka postanowiła odmienić swoje życie i kilka lat temu kupiła kawałek ziemi w przepięknym miejscu. Stojące tam stare zabudowania doprowadziła do stanu umożliwiającego zamieszkanie. I zaczęła robić czekoladowe cudeńka. Pyszne praliny nadziewane lokalnymi owocami. Jej determinacja przypomina trochę naszą, gdy podjęliśmy decyzję o przeprowadzce do Norwegii. Wczoraj odwiedziłam ten skrawek ziemi nad fiordem i nadal jestem pod urokiem tego pięknego miejsca. Połączenie słodkich, delikatnych i niebiańskich w smaku pralin z surowym norweskim krajobrazem to jakość sama w sobie. I choć ostatnio od słodkości odwracam przezornie wzrok, to wczoraj poozwoliłam sobie na małe co nieco.

Marzenia się spełniają. Trzeba tylko dac im szansę.


Pozdrawiam, ha det bra!
Reniferowa

8 komentarzy:

 1. Piękne miejsce! Pojechałabym zaraz... Pozdrowienia serdeczne!

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam serdecznie,
  Gdzież jest to piękne miejsce? Wybieramy się w czwartek przed świętami w okolice Ålesund, chętnie byśmy tam zawitali.Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Praliny powstają na Haslebakken w Ålesund. Firma nazywa się Pralina.
   Pozdrawiam!

   Usuń
  2. Miejsce jest faktycznie jak to określa moja Kochana Małżonka urokliwe. Jeśli wybieracie się do Ålesund bez samochodu to będzie trochę ciężko, miasto jest trochę rozległe. Tu macie mapkę gdzie jest ten domek firma ;)
   https://kart.gulesider.no/?c=62.431499,6.444136&z=17&q=%22Haslebakken%206013%20%C3%85lesund%22;104750846;yp
   Pozdrawiam Jacek

   Usuń
  3. Dziękuję za odpowiedź a Tobie Jacku za mapkę. Jedziemy samochodem z Holmestrand, chcemy pozwiedzać po drodze. To nasz pierwszy wyjazd do Ålesund i już nie mogę się doczekać.Muszę jeszcze tylko zamówić pogodę i w drogę....Pozdrawiam serdecznie.Grażyna.

   Usuń
  4. No to Macie dzień jazdy, ja polecam ominąć E6 i jechać E18 potem 4 przez Gjøvik i dopiero koło Lillehammer wjechać na E6.
   Pozdrawiam Jacek

   Usuń
  5. Dokładnie tak chcemy jechać.Dziękuję za wszystkie pomocne podpowiedzi. Wybieramy się też na Runde.
   Pozdrawiam. Grażyna.

   Usuń