brattvaag

brattvaag

KIM JEST RENIFEROWA?

Mieszkam na wyspie. Bywa, że woda leje się z nieba, deszcz pada poziomo, a wiatr chce urwać głowę. Ale gdy wyjdzie słońce, woda w fiordzie zaczyna mienić się kolorami, czas staje w miejscu. Tu w pełni czuję, że JESTEM. W Norwegii bywałam wcześniej jako turystka, od jesieni 2011 tu jest mój dom.

Na blogu piszę o godnych odwiedzenia zakątkach Norwegii - także tych mniej znanych. Blog to także skrawki naszego emigracyjnego życia. To zapiski przede wszystkim dla naszych dzieci. Ale nie tylko.

Zapraszam!

Reniferowa

niedziela, 8 stycznia 2012

(48) Piszą o nas w Sunnmørsposten


Liczba mieszkańców Norwegii wzrośnie w tym roku do pięciu milionów. I to głównie za sprawą przybyszy spoza Skandynawii. W środę odwiedził nas dziennikarz regionalnej gazety Sunnmørsposten. O co nas pytał? O motywy, jakimi kierowaliśmy się, decydując się na osiedlenie się w nowym miejscu. O nasze relacje z Norwegami. O umiejętność dostosowania się do klimatu. O nasze plany. Rozmowa zaoowocowała artykułem, który przedstawia nas - emigrantów w bardzo pozytywnym świetle. Tytuł artykułu: DE NYE SUNNMØRINGENE, czyli Nowi mieszkańcy Sunnmøre (a raczej Nowi Sunnmørczycy). Mimo że nasz gość mówił w ålesundskim dialekcie, daliśmy radę!

***

Przed chwilą nasza Justysia jako pierwsza finiszowała na mecie Tour de Ski!
A jako druga - Marit. Teraz też trochę nasza.

***

Pozdrawiam!
Ha det bra!
Reniferowa

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz