brattvaag

brattvaag

KIM JEST RENIFEROWA?

Mieszkam na wyspie. Bywa, że woda leje się z nieba, deszcz pada poziomo, a wiatr chce urwać głowę. Ale gdy wyjdzie słońce, woda w fiordzie zaczyna mienić się kolorami, czas staje w miejscu. Tu w pełni czuję, że JESTEM. W Norwegii bywałam wcześniej jako turystka, od jesieni 2011 tu jest mój dom.

Na blogu piszę o godnych odwiedzenia zakątkach Norwegii - także tych mniej znanych. Blog to także skrawki naszego emigracyjnego życia. To zapiski przede wszystkim dla naszych dzieci. Ale nie tylko.

Zapraszam!

Reniferowa

niedziela, 21 maja 2017

(251) Wzdłuż jeziora Fannevatnet w Slyngstad


Spacer wzdłuż jeziora Fannevatnet można odbyć nawet z wózkiem dziecięcym. Mówi to wiele o łatwosci trasy. Jest to fantastyczne miejsce dla rowerzystów, a także tych, którzy lubia pobiegać w ciszy zakłócanej tylko śpiewem ptaków. Punktem wyjściowym jest parking znajdujący się przy górskim potoku, tuż przed znakiem drogowym: Fannedalsvegen w Slyngstad. Po drodze kilka miejsc, w których można zażyć kąpieli, rozpalić ognisko czy grillować. Nieliczne domki letniskowe (hytty). Wycieczkę do Fannevatnet można połączyc z bardziej wymagającymi trasami - Remmefjellet (szlak niebieski) lub Urfellet (szlak czerwony).
Fannevatnet to miejsce spokojne. Tu czas płynie wolniej, tu uciec można od trosk.
Fannevatnet to szesnasta trasa, którą przeszlismy razem w ramach tegorocznej akcji Stikk ut!

***

Widac miejsce przypadło do gustu jakimś turystom. Jednen z dwóch stołów zdobi wyryty nożem napis. Fajnie, żę komuś się tu spodobało. Ale stołu trochę szkoda.
Pozdrawiam, ha det bra!
Reniferowa

2 komentarze:

  1. Pięknie tam mają i przestrzeń nie ma tych tłumów.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziś na trasie spotkaliśmy tylko sześć osób. Niemal cała góra dla nas, he he:)

      Usuń