brattvaag

brattvaag

KIM JEST RENIFEROWA?

Mieszkam na wyspie. Bywa, że woda leje się z nieba, deszcz pada poziomo, a wiatr chce urwać głowę. Ale gdy wyjdzie słońce, woda w fiordzie zaczyna mienić się kolorami, czas staje w miejscu. Tu w pełni czuję, że JESTEM. W Norwegii bywałam wcześniej jako turystka, od jesieni 2011 tu jest mój dom.

Na blogu piszę o godnych odwiedzenia zakątkach Norwegii - także tych mniej znanych. Blog to także skrawki naszego emigracyjnego życia. To zapiski przede wszystkim dla naszych dzieci. Ale nie tylko.

Zapraszam!

Reniferowa

niedziela, 6 listopada 2011

(35) Cupfinalen 2011: Ålesund zdobywa puchar Norwegii

(źródło: telewizja NRK1)


Dzisiaj Ålesunds Fotballklubb zdobył puchar Norwegii. Mecz rozegrano na Ullevaal Stadion w Oslo. Ålesundczycy pokonali graczy z Bergen (smaczku dodaje fakt, że bramki w drużynie bergenskiej bronił Polak Piotr Leciejewski).
Wcześniej dało się w mieście odczuć atmosferę pełnego nadziei oczekiwania. Niebiesko - pomarańczowo zrobiło się wokół, nawet wystawy sklepowe zapełniły się gadżetami w tych kolorach. Nie dziwiły mnie już pomalowane na niebiesko
i pomarańczowo paznokcie dziewczyny przy kasie w KIWI ani kącik w H&M, w którym zgromadzono ubrania tylko w tych barwach z myślą o kibicach.
Puchar zwycięskiej drużynie wręczył król Harald V, a wśród gratulujących znalazł się premier Stoltenberg.


(źródło: telewizja NRK1)

Oglądamy mecz. Gracz z Ålesund sprytnie dociera tuż pod bramkę przeciwnika. Szturcham Renifera łokciem i mówię: "Strzeli! Strzeli!"
A Renifer na to: "Nie strzeli, Polak przecież obroni!"
Tak to jest, gdy nastąpi konflikt interesów: z jednej strony liczysz na zwycięstwo drużyny Ålesund, a z drugiej nie chcesz, by polski bramkarz okazał się patałachem.

Niewielkie Ålesund mistrzem Norwegii.
Gratulujemy!

Pozdrawiam!
Ha det bra!
Reniferowa

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz